Witamy na stronie Stowarzyszenia Pomoc Za Jeden Uśmiech!

Czynimy wszelkie starania, by trudny proces leczenia nowotworowego był choć po części doświadczeniem mniej traumatycznym. Pragniemy dać chorym dzieciom chwile, kiedy będą mogły czuć radość i siłę do dalszych zmagań z chorobą. Pragniemy, by na ich twarzach zagościł uśmiech – jeden uśmiech nadający sens ich walce z przeciwnościami.

Poprzez osobiste kontakty z najmłodszymi poznajemy ich potrzeby. Nieważne, czy są to rzeczy błahe, proste do wykonania, czy może głęboko skrywane i trudne do realizacji marzenia. W naszej gestii jest, aby urzeczywistniać to, co z pozoru dalekie.

Pragniemy budować relacje chorych i zdrowych w oparciu o wzajemne zrozumienie. Ważne jest, by nie tworzyć jakichkolwiek barier międzyludzkich. Nasi wolontariusze nie pozwalają, by chore dzieci bezczynnie spędzały czas w szpitalnych łóżkach.

Organizujemy szereg najróżniejszych imprez przeznaczonych dla dzieci. Są to spotkania radosne, nierzadko dostosowane do konkretnych okazji, takie jak np. imprezy urodzinowe, bale karnawałowe, spotkania świąteczne.

Stwarzamy warunki do samorealizacji dzieci – bo talent to coś niezależnego od stanu fizycznego człowieka. Dlatego inicjujemy powstawanie kół zainteresowań, klubów dyskusyjnych, kółek artystycznych i naukowych. Prowadzimy również podstawową działalność edukacyjną.

 

Pomagają nam

 

 

Przekaż 1%

Nasze aukcje

Allegro aukvje internetowe

Podziękowania

Podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Tczewie