Wsparcie dla rodzin

  • Grupa wsparcia dla Osób Dotkniętych Chorobą Onkologiczną.

Spotkania grupowe dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Uczestnicy spotykają się po to, by dzielić się doświadczeniami w pokonywaniu trudności związanych z chorobą. Są dla siebie nawzajem wsparciem emocjonalnym, pomagają zwalczać bezradność wobec problemu i wzbudzać siłę, nadzieję i poczucie wartości. Wymieniają się użytecznymi informacjami, pomagają w zrozumieniu problemu oraz szukaniu wspólnymi siłami rozwiązań. Grupa wsparcia ma na celu odnalezienie równowagi psychicznej rodziców dzieci oraz osób dotkniętych problemem choroby nowotworowej, zachęcanie ich do dzielenia się własnymi doświadczeniami z osobami w podobnej sytuacji, wspólnego motywowania się do podejmowania zmian i wzajemna edukacja jak sobie radzić z chorobą dziecka i trudnymi emocjami.

 

  • Grupa wsparcia dla rodzin po stracie dziecka

Gdy znajomi biorą ślub, wiemy, co powiedzieć. A kiedy tracą dziecko? Często nie mamy odwagi, by rozmawiać i dlatego nie robimy nic. To błąd, bo właśnie przy przeżywaniu tragedii drugi człowiek nas najbardziej potrzebuje. Oferujemy pomoc duszpasterską oraz psychologiczną.

Forma pracy: spotkania otwarte , Internetowa grupa wzajemnej pomocy – możliwość rozmowy internetowej poprzez email z księdzem i psychologiem, którzy postarają się odpowiedzieć na trudne pytania i po części ukoić ból…

  • Internetowa pomoc prawna dla Osób Dotkniętych Chorobą Onkologiczną

Rodzice chorych dzieci, zajęci swoimi pociechami dotkniętymi chorobą nowotworową, w razie potrzeby mogą liczyć na naszą pomoc prawną. Prowadzimy udzielanie porad prawnych dla podopiecznych, sporządzanie opinii prawnych i pisanie pism procesowych. Oferujemy też pomoc w składaniu wniosków o zasiłki, dotacje.

  • Internetowe poradnictwo psychologiczne

Każdy rodzic dziecka chorego na nowotwór będzie mógł skorzystać z  Internetowej pomocy psychologicznej, której celem jest pomoc w trudnych sytuacjach związanych z chorobą dziecka oraz problemami rodzinnymi.

 

Pomagają nam

 

 

Przekaż 1%

Nasze aukcje

Allegro aukvje internetowe

Podziękowania

Podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Tczewie